/ verbindend in maatschappelijk vastgoed
Republiq header foto
Gemeenten
Republiq
Partnerbijdrage

Woningbouw binnen innovatiedistrict ‘s-Hertogenbosch

23 juni 2025

Een tof project in onze thuisstad. De gemeente ’s-Hertogenbosch ontwikkelt een innovatiedistrict op het Grasso & Grenco-terrein, centraal in de stad. Republiq heeft samen met de gemeente de mogelijkheden voor woningbouw verkend.

Mix van werken, woningen en voorzieningen stimuleert innovatie

’s-Hertogenbosch wil zich profileren als dé data- en ICT-stad van Nederland. Het innovatiedistrict speelt hierbij een belangrijke rol. In het district komt een mix van werken, wonen en voorzieningen. Juist deze mix zorgt ervoor dat innovatie gestimuleerd wordt. De ambitie en visie voor dit plan liggen klaar en zijn door de gemeenteraad vastgesteld. Nu ligt de opgave om het programma te concretiseren.

Aanpak op basis van data

De doelgroep van het district is (jong) talent in de data- en ICT-sector. Republiq heeft samen met de gemeente de mogelijkheden voor woningbouw in het innovatiedistrict verkend. Wat voor woningen trekken talent aan? En hoe wordt innovatie gestimuleerd door woningen en voorzieningen? Deze vragen hebben we beantwoord op voor ons kenmerkende wijze: met behulp van data.

We hebben in kaart gebracht wat starters en doorstromers zoeken op de Bossche woningmarkt. We zien dat starters graag in het centrum van de stad willen wonen. De huidige oververhitte markt vraagt echter om flexibiliteit. Starters passen hun woonwensen en hun budget makkelijk aan om sneller een woning te vinden. Mede door de druk op de woningmarkt verwachten we veel animo voor woningen in het innovatiedistrict.

Quote icoon

"Een succesvol innovatiedistrict neerzetten kost tijd"

Lees het volledige artikel hier:

Vragen? Neem contact met ons op.
republiq.nl | [email protected] | 073 - 851 26 23